Järve turismitalu lähiümbrusest leidub mitmeid meeldejäävaid elamusi pakkuvaid paiku. Kõik see, mida järgnevalt kirjeldame, asub meie talust mitte rohkem kui 1,5 km kaugusel. Huvi korral on kõike seda võimalik teil nautida.

Järve supelrand.

lasterandMeie talust umbes 500 meetrise jalutuskäigu kaugusel on Mändjala-Järve supelrand. Umbes kaheksa kilomeetri pikkune rannavöönd on tuntud oma kauni liivaranna ja luidete poolest. Mererand on suhteliselt aeglaselt süvenev ja sobib ujumiseks ka lastele.
Linnast väljaspool asuv looduskaunis rannavöönd piirneb looduskaitse all olevate Järve luidetega ja on siiani jäänud eemale massiturismist. Välisturistile on sageli mõistatuseks, kuidas sellises liivarannas on võimalik ,et järgmised ujujad on alles mõnesaja meetri kaugusel.

Järve luited.

Meie talust umbes 300 meetrit lõuna suunas asuvad looduskaitse all olevad Järve luited.
Lisaks maastikule on ala tähtis ka mitmete haruldaste taimede ja taimekoosluste poolest. Vaatamata väheviljakatele muldadele on alalt leitud rohkem kui 160 soontaimeliiki.
Rannaäärsed liivaluited on väärtuslikud maastikukaitsealana. Siin võib näha millised künkaid ja nõgusid loodus on liivast vorminud. Luitestikku katab hõre männimets ja piirkond on üsna populaarne vaba aja veetmise koht ka kohalike elanike jaoks. Siit saate meeldejäävaid elamusi hommikust päikesetõusu nautides, mere ja metsakohin on siin tavalised loodusehääled. On avastatud, et terve Eesti kohta on siin kandis ainulaadne koht elamuse saamiseks päikeseloojangu vaatamisel

meri

Tehumardi lahinguväli ja mälestusmärk .

Vaid tubli kilomeetri kaugusele jääb II maailmasõja ajal Eesti pinnal toimunud lahingutest ühe kõige kuulsama Tehumardi öölahingu võitlustanner ja sinna püstitatud mälestusmärk.
Lahing toimus 1944.a.8.oktoobril, kui taganevad Saksa väeosad olid lahkumas Eesti ja Saaremaa pinnalt.Tehumardi ja Kogula teeristil kohtusid öö hakul taganeva Saksa armee jalaväerügement ja Põhja Saaremaa suunast tulev Nõukogude sõjaväeosa .

Ööpimeduses toimunud ligi 5 tunnine ohvriterohke võitlus toimus peamiselt käsivõitlusena. Sellistes lahingutes võitjaid tavaliselt ei ole. Mõlemal poolel langenute koguarvuks hinnatakse ligikaudu 400 meest.
Huvitatud saavad tutvuda Tehumardi lahingu ja sellele jäärgnenud Sõrve lahingute ajalooga. Praegu asub sellel kohal dolomiidist mälestusmärk sõjas langenutele

Kinnikasvav Järve järv

Meist umbes 500m. kaugusel asub pisike metsajärv. Sellest järvest ongi ka kogu küla saanud nime Järve küla. Järv oma natuke kõrvalise asukoha tõttu on jäänud tundmatuks paljudele kohalikele elanikelegi.Kunagi mere taganedes rannaluidete vahele tekkinud 3,4 ha suurune Järve järv oli veel paarkümmend aastat tagasi täiesti normaalse eluga järveke kus käidi kalal ja mis oli tuntud oma rohkete vesirooside poolest. Paraku on umbjärv oma arengustaadiumis jõudnud sellisesse etappi, kus ta on kinnikasvamise äärel. Ujumiskohana ja kalapüügi poolest ,ei saa teda juba ammugi kasutada. Alles on veel küll vesiroosid ja kaunid loodusvaated. Ilma inimtegevuse vahelesegamiseta püsinud järveke on euroopa kultuurmaastikes ammugi harulduseks muutunud

jarv

Järve turismitalu, Järve küla,
Salme vald, 93271, Saare mk, ESTONIA
GSM +372 52 09 181 / +372 50 16 853
e-mail: info@jarvetalu.ee